تبلیغات
صبح بیدار
جای مرده
تو کوچه داشتن تشیع جنازه می کردن . ملا با پسرش تو کوچه بودن . پسر ملا از باباش پرسید : بابایی توی این صندوقچه چیه ؟ ملا به پسرش می گه : آدم. پسر ملا از باباش پرسید : اون رو کجا می برن ؟ . ملا می گه : جایی می برن که نه خوردنی باشه و نه نوشیدنی ، نه نون و نه آب ، نه هیزم و نه آتیش ، نه پول و نه طلا و نه فرش ونه گلیم . بعد از شنیدن این حرف ها پسر ملا بدون معتلی می گه : بابا شوخی که نمی کنی یه دفعه بگو اون رو دارن میارن خونه ی ما دیگه ، من که می رم الان به مامان خبر می دم که یه ایل مهمون داریم تو هم با مهمون هامون سریع بیا !!!!
 
 
 
تعارف ملا
ملا توی مزرعه نشسته بود داشت ناهار می خورد . سواری داشت از کنار مزرعه رد می شد که ملا با صدای بلند گفت : بفرمایید ناهار . سوار هم از خدا خواسته فوراً از اسب پیاده شد و به قول معروف چترش رو باز کرد و از ملا پرسید : میخ طویله اسبم رو کجا بزنم ؟ آقای ملا که کاملاً از تعارف شاه عبد العظیمی که به این سوار زده بود سخت پشیمون شد . چون که گمون نمی کرد تعارف کوچیکش چنین دسته گلی به آب بده و با چهره ای عصبانی و صدایی بسیار بی حال در جواب سوار پر رو گفت : سر زبون من !!!!!!!
 
خط ملا
یک روزی یکی از اهالی ده میره پیش ملا از ملا می خواد که نامه ای برای دوستش که در بغدا هست بنویسد. ملا در جواب می گه : دست از سر من بردار که حس بغداد رفتن رو ندارم . یارو هم بر می گرده می گه : جناب ملا نگفتم که شما برید بغداد فقط می خوام نامه ای از طرف من به دوستم که در بغداد است بنویسی !!. ملا می گه : تعجب نکن ؛ چون خط من خیلی بد هستش و فقط خودم خط خودم رو می تونم بخونم ، به خاطر همین اگر از طرف تو به بغداد نامه ای بنویسم ، باید خودم هم همراه نامه برم بغداد تا نامه را بخونم
 
 
خر فروش
یک روز ملا خرشو می بره بازار بفروشه . هر مشتری که پیشش می اومد تا خر را ببینه اگه از جلو نزدیک خره می شد خره نقطه حساس یارو رو گاز می گرفت و اگر از عقب نزدیک می شد خر هم نا مردی نمی کرد با جفت پاهاش نشونه می گرفت سمت جای حساس یارو و همچنان لگدی می زد که صدای داد و هوار یارو کل بازار رو پر می کرد و ویارو هم مثل مار گزیده ها به خودش می پیچید .!!! شخصی که این وضع و دید رفت پیش ملا و گفت : با این وضع که خر تو سر مشتری ها آورده دیگه نه کسی نزدیکشش می شه نه کسی می خردش . !! ملا در جواب می گه : قصد من هم فروش این نیست !!!! فقط می خوام مردم بفهمند که من از دست این حیوان زبون نفهم چی می کشم!!!!!!!
 
داخل و خارج خونه ( خیلی جالبه )
یه روز ملا خرش رو برای فروش به بازار می بره ، بعدشم می ده به دلال بازار که اون رو براش بفروشه؛ خودش هم یه گوشه می شینه و تماشا می کنه تا دلال خرش رو بفروشه پولش رو بده. دلال شروع می کنه به توصیف کردن : ای مردم این خری که می فروشم ، خیلی جون و زبل و کاری یه خورده بهش غذا بدید مثل حمال براتون کار می کنه. هر که این رو بخره ، از کرده خودش پشیمون نمی شه و از این جور حرف ها که ملت رو خر کنه . ملا کلی تو فکر رفت و پیش خودش گفت : اگه خر من این قدر خوب هستش چرا خودم نخرمش !!!!!!!! پیش دلال رفت قیمت خر رو پرسید دلال هم دید که ملا اسگل تشریف داره دو برابر قیمتی که خودش گفته بود تا خرش را بفروشد به آن فروخت. و ملا خرش را برداشته و خوشحال از این که سود کلانی کرده به منزل برگشت. و تمام اتفاقاتی که برای خرید و فروش خرش افتاده بود و سود کلانی که کرده بود را به زنش شروع به شرح دادن کرد !!!!! وقتی حرفش تموم شد، زنش گفت : من هم امروز معامله ی خوبی کردم وقتی که شیر فروش اومده بود تو کوچه من رفتم ازش شیر بخرم ، و موقعی که می خواست شیر برام بکشه ، حرکت هاشو زیر نظر گرفتم و دیدم متوجه نیست به خاطر همین خیلی آروم دست بند طلام رو تو ترازو انداختم ، شیر فروش هم متوجه نشد چی کار کردم !!! بعدشم به اندازه ی وزن دستبند شیر زیادی به من داد من هم خوشحال شدم و گذاشتم دست بند پیشش بمونه تا بقیه مردم هم به اندازه دست بند شیر اضافی ببرند !!!! پول شیری که خریده بودم بهش دادم و سریع دبه شیر رو برداشته و به خونه آومدم. ملا که زرنگی زنش و آن رشادتی که دستبند طلاش رو به شیر فروش داد را شنید ، به زنش گفت : آفرین به تو زن غیرت مند و تیز هوشم !!!! بیا از این به بعد تو داخل خونه و من از خارج خونه کاری بکنیم که دخل و خرج خونه به خوبی رو به راه بشه !!!!!.طبقه بندی: سخنان دوست داشتنی من،
[ جمعه 13 اسفند 1389 ] [ ساعت 18 و 28 دقیقه و 43 ثانیه ] [ فرح فیلی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

هرگونه کپی برداری با ذکر "نام نویسنده و نام وبلاگ" بلامانع است
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :